Aukcione parduodamas „Vilniaus metrologijos centras“

2021-03-24

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdantis bei valstybės įmonių privatizavimą vykdantis Turto bankas ieško investuotojo privatizuojamai akcinei bendrovei (AB) „Vilniaus metrologijos centras“.

Aukciono būdu bus parduodama 100% valstybei priklausančių akcijų paketas — tai pirmasis aukcionas, kuriame parduodama valstybei priklausanti įmonė. Pradinė akcijų kaina yra 5,675 mln. Eur, informuojama, kad pirkėjai savo pasiūlymus gali pateikti gegužės 18-27 d. Turto bankui.

Aukcionas vyks gegužės 28 d. 10 val. Laimėtoju bus pripažintas tas aukciono dalyvis, kuris pasiūlys didžiausią kainą už akcijas. Už valstybei priklausančias įmones gautos lėšos pervedamos į šalies biudžetą.

AB „Vilniaus metrologijos centras“ yra įsikūrusi Vilniuje, joje dirba apie 100 darbuotojų. Bendrovė teikia akredituotas metrologijos prietaisų kalibravimo, bandymų ir kontrolės paslaugas.

„Tai pelningai veikianti įmonė, orientuota į klientus ir įgyvendinanti ambicingus tikslus. Dėl savo specializacijos ir sukauptos patirties, bendrovė yra konkurencinga rinkoje ir, tikimės, į tai dėmesį atkreips potencialūs investuotojai“, – teigia Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius. 

Valstybei priklauso 100% įmonės, kurios kapitalas sudaro 3,45 mln. Eur, akcijų. Bendrovės pajamos 2020 m. sudarė 3,5 mln. Eur. Remiantis „Creditinfo“, „Vilniaus metrologijos centras“ turi 100 darbuotojų.

„Vilniaus metrologijos centras“ yra įtrauktas į Privatizuojamų įmonių sąrašą, turto bankas bendrovę perėmė iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 2019 m. liepos mėnesį.

Straipsnis taip pat publikuotas Verslo Žinių portale.