2017 m. rugsėjo 5 ir 6 dienomis Vilniuje įvyko tarptautinės metrologijos organizacijos COOMET technikos komiteto TK1.2 “Akustika. Vibracija. Ultragarsas” 12-as posėdis

2017-09-11

2017 m. rugsėjo 5 ir 6 dienomis  Vilniuje įvyko tarptautinės metrologijos organizacijos COOMET technikos komiteto TK1.2 “Akustika. Vibracija. Ultragarsas” 12-as posėdis. Posėdžio organizatorius ir šeimininkas – Vilniaus metrologijos centras. Dalyvavo 15 komiteto narių ir posėdžio svečių iš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Kinijos, Turkijos, Gruzijos ir Lietuvos. Posėdžio metu buvo pristatyti 8 pranešimai apie naujausius mokslinius tyrimus akustikos, vibracijos ir ultragarso srityse, COOMET šalių-narių nacionalinių metrologijos institutų veiklą, apsvarstyti vykdomų ir pasibaigusių pilotinių, raktinių bei papildomų palyginimų rezultatai, aptarti ir priimti TK1.2 pasiūlymai dėl CMC eilučių vertinimo kriterijų naujai rengiamai CIPM MRA susitarimo redakcijai, priimti sprendimai dėl naujų raktinių bei tarplaboratorinių palyginimų registravimo, kaip COOMET projektus.

Posėdžio programos rėmuose dalyviai aplanke Kauno technologijų universiteto K. Baršausko Ultragarso mokslo institutą, susipažino su Lietuvos mokslininkų pasiekimais ir veikla ultragarso matavimo technikos bei technologijų srityje.